Фото без опису

 Травень -  останній місяць весни. Відбувається інтенсивне підвищення температури повітря, появляються спекотні дні (особливо в останні роки). Практично по всій територій області випадають грозові дощі, зливи. Водночас не виключаються ранкові приморозки на поверхні грунту і в повітрі. 

За даними весняних контрольних обстежень сільськогосподарських угідь шкідливі організми перезимували задовільно. Загинуло за зиму 5, максимально 25 відсотків шкідників. Перезимувавши комахи, за оптимальних погодних умов протягом вегетації, здатні відновити та примножити популяції і зашкодити  сільськогосподарським культурам. Як правило, в першу чергу від шкідливих організмів потерпатимуть ті посіви, при вирощуванні яких не дотримуються сівозміни, допускалася сівба насінням не районованих сортів, не протруєним, де ігноруються захисні заходи.    

Фітосанітарна ситуація в агроценозах в травні визначатиметься головним чином комплексом агрокліматичних умов, природних і господарських факторів.

Про особливості розповсюдження та розвитку хвороб, активність та чисельність шкідників сільськогосподарських рослин у травні 2020 року  детально читайте на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області https://vetif.gov.ua/ в розділі: діяльність управління – фітосанітарна безпека – фітосанітарний стан –  прогнози фітосанітарного стану за посиланням.