Фото без опису

 Віртуальний музей Степана Бандери

В рамках грантової програми «Інноваційний культурний продукт», який реалізує Український культурний фонд, апаратом Новицької сільської ради підготовлений та поданий на конкурс проєкт «Віртуальний музей Степана Бандери».

     За офіційними даними, сьогодні в світі налічується майже 5 млрд. Інтернет користувачів, а в Україні їх кількість станом на вересень 2020 року становила понад 28,7 млн. осіб. З інформаційним розвитком суспільства постійно зростає кількість людей, що надають перевагу мережі Інтернет порівняно із звичайним телебаченням чи радіо. Сучасна молодь орієнтується на інноваційні технології та віддає перевагу швидкому доступу до будь-якої інформації. Такий стан речей свідчить про те, що Інтернет-ресурси є одними із головних і дуже популярних джерел інформації. Важливим місцем в Інтернеті є веб-проєкти, що належать до категорії віртуальних музеїв.

   Таким чином з метою дальшого розвитку в суспільстві національної свідомості, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності, популяризації духовно-культурної спадщини Українського народу, а також активізації взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських об'єднань у питаннях національно-патріотичного виховання Новицька сільська рада ставить собі за ціль реалізувати в селі Старий Угринів, де народився український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття Степан Бандера - Віртуальний музей.

   Метою проєкту «Віртуальний музей Степана Бандери» є створення загальнодоступного конкурентоспроможного, інноваційно-культурного продукту з використанням технологій віртуальної та доповненої реальності, що сприятиме збереженню історико-культурної спадщини, формування позитивного іміджу України, збільшення туристичної привабливості краю та ознайомлення з правдивістю знакової постаті Степана Бандери.

   Проєктом передбачається діджиталізація колекції експонатів Історико – меморіального музею Степана Бандери шляхом створення веб-ресурсу, що міститиме віртуальний 3D тур з аудіогідами на українській, англійській, німецькій та французькій мовах основними локаціями музею з можливістю огляду експонатів, переглядом інформації про них тощо.

   Довідка: Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

У рамках програми «Інноваційний культурний продукт» підтримуються всі сектори культурних та креативних індустрій.

Бюджет програми на 2021 рік – 115 млн. грн.