Нехай людські любов і шана
                                                                                                     Осилять всі шляхи круті,
                                                                                                    Бо в дітях ми себе лишаєм,
                                                                                                   Себе продовжуєм в житті.                                                                                                                                                                                      В.Крищенко                  

        Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських   дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз   припала    на 1-ше червня.    Завдяки  щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.
      Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.
ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.
          В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

        Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

          День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.Ми усвідомлюємо, що діти – майбутнє будь-якої країни. Тому зобов’язані взяти на себе відповідальність за безумовне дотримання їх конституційних прав, щоб вони виросли щасливими громадянами України.

           У Новицькій територіальній громаді 27 травня 2021 року на базі  Підмихайлівського народного дому відбулося свято для діток з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей.  Діти отримали радість, гарний настрій, багато усмішок і щасливих хвилин. Це свято надовго залишиться у дитячих спогадах як промінь світла.

          Приємним сюрпризом для діток були розваги з аніматорами, які завітали до Підмихайля з  ініціативи голови Калуської районної державної адміністрації Жанни Табанець та сприяння депутата Калуської районної ради Ростислава Прокопіва.

            На завершення святкування дітки соціально незахищених категорій отримали подаруночки від Новицького сільського голови Богдана Дадяка

       Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису