Фото без опису

   В рамках впровадження деінституалізації Міністерством соціальної політики 16.03.2017 року затверджено постанову №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», де зазначені необхідність створення патронатних родин, визначено вимоги до патронатних вихователів, їх права, розмір грошового забезпечення та соціальної допомоги на влаштованих в сім’ї патронатних вихователів дітей.

Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму  (або найманому) помешканні.

За надані послуги з догляду та виховання  дитини (з державного бюджету) патронатному вихователеві виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (на сьогодні – 11 895грн. «на руки»), у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну влаштовану дитину. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину  в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (на сьогодні - для дітей до 6 років 5032, від 6 до 18 – 6275 грн.).  Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.

Максимальний термін перебування дітей  у сім’ї патронатного вихователя – 3 місяці, у деяких випадках – до 6 місяців.

Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є :

  • Патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітним;
  • У нього/неї повинен бути помічник (зазвичай член сім’ї, що проживає разом – чоловік, батьки, повнолітні діти);
  • І вихователь, і помічник проходять обов’язкове навчання, що складається з  9 сесій (по 2 дні – зазвичай це субота та неділя).  

Кандидат у патронатні вихователі подає за місцем проживання такі документи:

  • 1) заяву;
  • 2) копію паспорта громадянина України;
  • 3) копію трудової книжки (у разі наявності);
  • 4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;
  • 5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
  • 6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • 7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Якщо вас зацікавила дана інформація просимо звертатися до служби у справах дітей Новицької сільської ради за адресою: вул.Шевченка, 71, с.Новиця Калуського району Івано-франківської області.