17 листопада 2021 року відбулася чергова тринадцята  сесія Новицької сільської ради. Засідання, як зазвичай, розпочалося Гімном України та молитвою «Отче наш».

    Перше питання, яке  депутати розглядали на сесії – про внесення змін та доповнень в бюджет Новицької сільської ради на 2021 рік. В ньому відображено життєдіяльність громади. Тож які зміни внесено?

    Зокрема, 49000,00 гривень виділено з державного бюджету на виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт Народного дому с.Новиця.

    З обласного бюджету найближчим часом громада отримає такі кошти:

  • 49999,00 гривень та 46000,00 гривень на придбання   дверей для класних кімнат та меблів  для Берлогівської гімназії;
  • 30000,00 гривень на зміцнення матеріально-технічної бази дитячої школи мистецтв в с.Підмихайля;
  • 29500,00 гривень на поточний ремонт вуличного освітлення по вул. Шевченка в с.Новиця.

    При розгляді даного питання сільський голова Богдан Дадяк звернув увагу на вартість газу для бюджетних установ, ціна якого змінилася з 7,42 грн. за один метр кубічний при затвердженні бюджету на 2021 рік до 16,55грн. за один метр кубічний без транспортування на сьогоднішній день. Відрадно, що кожна галузь протягом року  зуміла зекономити кошти, і цим самим має змогу оплатити за недешевий газ до кінця року, і, навіть, покращити матеріально-технічну базу.

    Депутати взяли до відома факт дострокового припинення повноважень старости Підмихайлівського  старостинського  округу, внесли зміни до Положення про старосту та затвердили Порядок проведення громадського обговорення кандидатури старости в старостинських округах Новицької сільської ради.

Додатково внесені у порядок денний питання щодо фінансового плану  комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новицької сільської ради» на 2021 рік, а також зміни до нього, детально обговорювалися, але рішення  були прийняті.

Розгляд земельних питань можна умовно розділити на два види. Перший – питання,  які  стосуються виготовлення документації та узаконення присадибних ділянок під будівництво та ведення особистого селянського господарства. Щодо другого виду - земельних ділянок для бізнесової діяльності, то виникало багато дискусій у сесійній залі. Маючи нормативну грошову оцінку земель потрібно було встановити відсоток орендної плати, враховуючи площу земельної ділянки.