Що варто робити, коли чути сирени та переривчасті гудки інших сигнальних засобів.
Під час сигналу цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!» варто зберігати спокій. Дізнавайтеся, що варто робити, коли чути сирени та переривчасті гудки інших сигнальних засобів.
Що робити, почувши такий сигнал?
- Увімкніть телебачення або радіо.
- Інформація передається офіційними каналами протягом 5 хвилин після сигналу.
- Уважно! Зосередьтесь.
- Прослухавши повідомлення, виконуйте інструкції.
- Пильнуйте.
- Залишайте теле- і радіоканали увімкненими – через них може надходити подальша інформація
Як підготуватися вдома на випадок надзвичайної ситуації?
- Перевірте наявність аварійного виходу.
- Зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання.
- Перевірте в аптечці засоби надання медичної допомоги та подумайте, які ліки можуть знадобитися впродовж тривалого часу.
- Підготуйте засоби пожежогасіння.
- Подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарик, свічки).
- Підготуйте засоби для приготування їжі в разі відсутності газу та електропостачання.
- Зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ.
- Подбайте про справний стан приватного транспорту та запас пального для вчасної евакуації з небезпечного району.
- У холодну пору подумайте про альтернативний обігрів оселі на випадок відключення централізованого опалення.
Що має бути в «тривожній валізі»?
- Складіть речі в місткий зручний рюкзак і тримайте його напоготові. У разі надзвичайної ситуації це скоротить час на збори.
- Зберіть документи та гроші.
Паспорт і копії всіх необхідних документів (свідоцтво про народження, військовий квиток, документи про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, документи на власність); гроші (готівку й банківські карти).
- Необхідна техніка
Зарядні пристрої для телефонів, радіоприймач, ліхтарик, сигнальні пристрої, компас, годинник, компактний набір інструментів (мультитул), ніж, пакети для сміття, блокнот, олівець, нитки, голки, сірники, запальнички.
- Одяг та гігієнічні засоби
Теплий одяг (якщо є така можливість, підготуйте також термо ковдру), спідню білизну, надійне зручне взуття. Не забудьте зібрати необхідні для вас засоби особистої гігієни.
- Здоров’я.
Аптечка, включно з медичними препаратами, які вживаєте щодня, а також рецепти на медикаменти.
- Посуд та продукти харчування.
Посуд, у якому зможете приготувати, розігріти та зберегти їжу; воду та продукти харчування на 3 доби, які довго зберігаються й не потребують додаткового приготування.
Що має бути в аптечці?
- Спирт (знадобиться сухий і медичний спирт, а також антисептичні засоби – засоби для дезінфекції рук, спиртові серветки).
- Гумові рукавички (2 гумові рукавички).
- Для відновлення дихання (клапан із плівкою для проведення штучного дихання).
- Травматичні ножиці (ножиці потрібні для розрізання одягу на травмованій людині).
- Ліки (візьміть ліки, якими користуєтесь, а також рецепти на медикаменти).
- Серветки та пластери (марлеві серветки різних розмірів, пластери).
- Тканина (великий шматок тканини, якою можна зафіксувати кінцівку постраждалого).
- Для зупинки кровотечі (засоби для зупинки кровотечі: турнікет, кровоспинний бинт із гемостатичним засобом; нестерильні марлеві та еластичні бинти).
- За рекомендаціями Міністерства Охорони Здоров’я України, аптечку слід укомплектовувати відповідно до ваших потреб. Важливо перевірити заздалегідь термін придатності всіх препаратів.
10 порад як не стати жертвою дезінформації:
- Мета дезінформатора — посіяти паніку, послабити нашу волю до оборони. Не допомагайте їм: зберігайте самоконтроль і не поширюйте інформацію емоційного характеру в соцмережах.
- Якщо перервався інтернет-зв’язок або сторінки державних органів зламані, звертайтеся за інформацією до Суспільного мовлення. Якщо не працює телебачення – вмикайте абонентську радіоточку.
- Україна захищається та продовжує боротьбу за свою територію. Якщо ви чуєте протилежне – це неправда. Вас хочуть деморалізувати.
- Не вірте й не поширюйте інформацію із сумнівних джерел. Достовірна інформація – на офіційних сторінках і каналах державних органів та Суспільного мовлення.
- Жодним чином не поширюйте інформацію про переміщення українських військ. Ви можете нашкодити тим, хто захищає вас і державу.
- Україна веде оборонну війну на своїй території. Повідомлення про нібито обстріли мирного населення українськими військовими – неправда.
- Агресор поширюватиме чутки про військово-політичне керівництво, аби українці не довіряли йому. Але ворог поширює те, що неможливо перевірити. Звіряйте кожну тривожну новину з офіційними джерелами.
- Інформацією про втрати можуть володіти лише органи безпеки та оборони України. Інформація на приватних акаунтах може не відповідати дійсності.
- Агресор поширюватиме наклепи та «зраду» через свої офіційні канали, прикриваючись патріотичними гаслами та українською символікою. Перевіряйте повідомлення та заклики.
- Мета ворога — розколоти українське суспільство зсередини. Так, ми різні та наші погляди можуть не збігатися, але наша спільна мета – дати відсіч окупанту. Єднаймося й підтримаємо один одного.