Фото без опису

 

Новицька ТГ Руслан Пукіш

 

Цінова ситуація на споживчому ринку у квітні 2022 року

 

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у квітні 2022р. порівняно із березнем 2022р. в області становила 2,9%, з початку року – 9,9%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 3,1% та 10,9% відповідно.

Приріст споживчих цін у квітні п.р. зафіксовано в усіх регіонах країни: від 2,2–3,0% у Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Полтавській, Житомирській, Київській, Львівській, Чернівецькій, Закарпатській, Донецькій, Луганській, Черкаській, Івано-Франківській, Одеській, Рівненській, Харківській, Чернігівській областях до 3,1–9,1% у Тернопільській, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській, м.Києві, Хмельницькій, Сумській та Херсонській областях.

На споживчому ринку області в квітні 2022р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 4,2%. Найбільше (на 16,5%) подорожчали фрукти. На 13,5–7,2% зросли ціни на овочі, рис, сало, рибу та продукти з риби, макаронні вироби. Крім того подорожчали продукти переробки зернових, кондитерські вироби з цукру та борошна, безалкогольні напої, маргарин, молоко (на 6,4–4,6%). Водночас на 25,9% подешевшали яйця.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 3,4%, у т.ч. алкогольні напої – на 5,3%, тютюнові вироби – на 1,5%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,4% відбулося в основному через підвищення цін на оренду житла на 10,0% та плати за власне житло на 4,7%.

Ціни у сфері охорони здоров’я зросли на 2,9% у першу чергу за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції на 4,1%.

У сфері зв’язку ціни підвищилися на 1,2%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 10,9% і телефонного обладнання на 2,9%.

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2022