Новицька ТГ Руслан ПУКІШ

 

Термінове сигналізаційне повідомлення про небезпеку від багатоїдних совок

За даними фітосанітарного моніторингу, проведеного спеціалістами відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків, Управління фітосанітарної безпеки, в агроценозах області відбувається літ метеликів підгризаючих совок (озимої, окличної) та листогризучих (капустяної, совки-гамми та інших). Шкідливою стадією совок є гусениці, які пошкоджують понад 50 видів рослин. В обмеженні чисельності совок дієвими та ефективними є агротехнічні прийоми: належний обробіток ґрунту, міжрядне розпушування просапних та овочевих культур у період масового відкладання яєць метеликами або відразу після його закінчення, і знищення бур’янів, тощо.

З метою запобігання поширення гусениць  підгризаючих  і  листогризучих совок необхідно провести обстеження посівів і за утворення осередків надпорогової чисельності гусениць совок:

ЕПШ підгризаючих совок  у посівах  буряків -1-2, кукурудзи, соняшнику, картоплі та інших просапних-3-8екз./кв.м;

ЕПШ листогризучих совок у посівах  буряків 2-3, багаторічних трав - 8-10екз./кв.м, соняшнику – 3 екз./рослину, на ранній капусті 1-2, на  пізній – 5 екз. на рослину за заселення 5% рослин і більше, застосовують рекомендовані інсектициди згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Застосування інсектицидів проти листогризучих совок на посадках томатів, перцю, баклажанів бажане до початку плодоутворення.

Кращі результати дають обробки у вечірні години, коли гусениці підгризаючих совок живляться рослинами. Інсектициди доцільніше застосовувати в період виплодження гусениць та появи другого віку їх, коли вони живляться відкрито і є найбільш уразливими.

При роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.

 

 

 

 

Начальник управління                                      І.М. Андрусишин