Фото без опису

1-8 серпня 2022 року триватиме основний етап реєстрації для проходження сертифікації педагогічних працівників. Цьогоріч у сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів.

Під час основного етапу реєстрація відбуватиметься в межах граничної кількості за квотами для кожної області. У додатковому етапі (9–15 серпня) документи зможуть подати всі охочі вчителі початкових класів у межах загальної граничної кількості.

Процедура сертифікації педагогічних працівників у 2022 році складається з трьох етапів:

  1. Незалежне тестування учасників сертифікації (10 вересня);
  2. Самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації (жовтень);
  3. Вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (жовтень-листопад).

Зауважимо, що для формування профілю компетентності учасника сертифікації на етапі самооцінювання Державна служба якості освіти України вперше планує застосувати інформаційно-аналітичну систему EvaluEd.

Зовнішнє оцінювання професійних компетентностей є добровільним і відбувається з ініціативи педагогічного працівника. Втім сертифіковані вчителі 2020, 2021 років або ті, хто не пройшов будь-який етап сертифікації 2021 року,  не мають права брати участь у сертифікації 2022 року.

Довідково:

Реєстрація для сертифікації мала відбутися 4-17 квітня 2022 року, втім у зв’язку з повномасштабною агресією росії проти України була відкладена на серпень наказом Міністерства освіти і науки України від 30.03.2022 № 278.