Новицька територіальна громада
Івано-Франківська область, Калуський район

 « Туберкульоз під час війни. Як вберегтися?»

Дата: 16.08.2022 13:24
Кількість переглядів: 295

                                                                       Що потрібно знати про туберкульоз | Губиниська селищна рада
 

   Вобласті нашої країни, в тому числі і наш район, реєструють багато внутрішньо переселених осіб. В силу обставин ці громадяни мають ослаблену імунну систему. Не виключено, що вони можуть захворіти на інфекційні захворювання ,в тому числі, і на туберкульоз. За 1 півріччя 2022 року у Калуському районі відмічається незначне зниження захворюваності всіма формами туберкульозу. Це може свідчити про невиявлені форми туберкульозу серед громадян нашого району. Туберкульоз- інфекційне захворювання ,яке передається переважно повітряно-краплинним шляхом від хворої людини здоровій. Це захворювання у більшості випадків вражає легені. Але вогнища можуть виникати і в хребті , нирках, мозку, лімфатичних вузлах, шкірі, кишківнику, статевих органах. Хворіють на туберкульоз переважно люди з ослабленою імунною системою. Захворіти можуть і люди з міцною імунною системою при близькому контакті з хворою людиною через кашель, чхання у приміщеннях, які погано провітрюються. 

Основні ознаки туберкульозу:
-кашель 2-3 тижні;
-потовиділення вночі;
- підвищення температури тіла до 37,0;
-безпричинна втрата ваги;
-задишка.


   Для діагностики туберкульозу проводять рентгенографію органів грудної клітки, аналіз харкотиння. Туберкульоз - це проблема всього людства. Зупинити цю  недугу можна тільки тоді, коли кожна людина буде знати як захистити себе від зараження. Ранньою профілактикою цього захворювання є щеплення новонароджених у пологовому будинку та вчасне проходження профілактичних оглядів. Особливо, це стосується осіб з декретованих контингентів (освітяни, медики, працівники громадського харчування, торгівлі). Але, якщо все ж захворіли, пам’ятайте: туберкульоз виліковний за умови вчасного проходження повного курсу лікування ,здорового способу життя, дотриманні особистої гігієни і гігієни для оточуючих. Нещодавно в Україні впроваджено новітню схему лікування лікарсько-стійкого туберкульозу (ЛС-ТБ),що складається з таблетованих форм препаратів (Режим BPaL).  Завдяки режиму BPaL загальна тривалість лікування пацієнтів з ЛС-ТБ скорочується майже втричі: 6-9 місяців проти 18-24 місяців. В Україні вже є успішні результати застосування нового режиму. 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь