Вакцинація рятує життя - Міська дитяча лікарня №5

 

 

Щойно дитина народжується, із стерильного середовища потрапляє у світ, населений різноманітними мікроорганізмами. Деякі з них є корисними, вони допомагають організму в процесах життєдіяльності. Декотрі можуть викликати легкі захворювання, що не є небезпечними для життя, але допомагають тренуванню імунітету – здатності організму чинити спротив зовнішнім загрозам. Але існує клас мікробів – вірусів, бактерій, грибків і найпростіших – які можуть бути смертельно небезпечними для дітей. 

І те, що сьогодні ми всі маємо доступ до вакцин, є великим досягненням. Вакцини щороку рятують життя людей від небезпечних хвороб.

У нашій країні дітей вакцинують відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Цей документ визначає, від яких захворювань діти мають бути обов’язково щеплені, у якому віці слід починати вакцинацію, скільки доз вакцини та з яким інтервалом необхідно ввести.

Обов’язковою є вакцинація від 10 небезпечних захворювань: кашлюк, дифтерія, правець, кір, паротит, краснуха, туберкульоз, гемофільна інфекція типу b (ХІБ-інфекція), поліомієліт, гепатит В. Було б чудово, якби для формування стійкого імунітету вистачало одного введення вакцини, але це не так. В більшості випадків потрібно кілька доз, які вводяться з інтервалами. Дотримуватися цих інтервалів важливо. Розрізняють первинну і бустерну (підтримувальну) імунізацію, або ревакцинацію.

Усі обов’язкові щеплення з Національного календаря фінансуються державою, централізовано закуповуються і постачаються до державних закладів охорони здоров’я.

Окрім обов’язкових, є ще рекомендовані щеплення, які МОЗ України  рекомендує робити, але вони не фінансуються з державного бюджету. Це щеплення від: ротавірусної інфекції, вітряної віспи, пневмококової інфекції, гепатиту А, менінгококової інфекції, грипу, папіломавірусної інфекції.

Щеплення можна зробити у державному закладі, або у приватній клініці, вибір за вами. Головне – захистити дитину.