Фото без опису

ОБЕРЕЖНО,  можлива   ХОЛЕРА!

 26.05.2023р. на базі КНП «Калуська міська лікарня», вул. Каракая 25, проведене навчально- тренувальне навчання з організації протиепідемічних заходів у випадку виявлення холери на нашій території.

 Такий захід був зумовлений з настанням  літа і повномаштабною війною з боку Росії в Україні.

  Епідемічна ситуація з холери на Калущині була благополучною впродовж багатьох років.

  З метою недопущення розповсюдження цього захворювання у нашому районі здійснюються нагляд за гострими кишковими інфекціями, особливо серед внутрішньопереміщених осіб з південних областей України,  двічі на місяць досліджуються проби води відкритих водоймищ у місцях масового відпочинку  людей на наявність холерного вібріону.

  Холера – це гостре інфекційне захворювання, викликане холерним вібріоном, який проникає через рот  в органи травлення людини. Зараження відбувається через інфіковані воду, харчові продукти, руки.

 Холерна паличка може тривалий час  зберігатись у довкіллі.

 Проте, під час кипятіння гине миттєво. Чутлива до дезінфікуючих засобів.

  Інкубаційний період при холері короткий , до 6 діб.

  Супроводжується захворювання частими проносами і втратою великої кількості рідини. Можуть виникати мязеві судоми, загострюються риси обличчя, знижується температура тіла. Щкіра холодна і втрачає пружність.

 При ранній діагностиці холера вилікована.

 Тому,  при  перших симптомах слід негайно звернутись за медичною допомогою.

 Щоб уникнути захворювання: дотримуйтесь особистої гігієни, особливо гігієни рук, використовуйте чисту воду, не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах.

На даний час можливі спалахи гострих кишкових інфекцій, холери чи інших особливо небезпечних інфекцій, пов’язаних із підривом Каховської гідроелетростанції.

 

 

Лікар- епідеміолог                                                   Зінаїда КОВБАСНЮК