Фото без опису     

   Рекомендації ВООЗ щодо дотримання правил харчової безпеки

 

             Калуське районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує, що щороку 7 червня відзначають Всесвітній день безпеки харчових продуктів. Україна намагається розв’язувати питання харчової безпеки, зокрема це визначено законом від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

             Безпека харчових продуктів  — це поняття, що включає обробку, підготовку і зберігання харчових продуктів таким чином, щоб запобігти хворобам харчового походження. Виробники та реалізатори продуктів харчування повинні дотримуватися низки процедур, щоб уникнути потенційно серйозних небезпек для здоров’я. Небезпечні продукти харчування, що містять хвороботворні бактерії, віруси, паразитів або шкідливі хімічні речовини, є причиною більш як 200 різноманітних недуг — від діареї до онкологічних захворювань. Найбільш вразливі групи населення – це діти, особи похилого віку та хворі. Кожна людина повинна подбати про власне здоров’я та здоров’я своїх рідних, дотримуючись правил харчової безпеки, а саме: поводження з їжею до її споживання, зокрема дотримання чистоти, вибір тільки якісних і безпечних продуктів, належні умови їх транспортування, зберігання й приготування.

              З метою запобігання  харчовим отруєнням та поширенню кишкових інфекцій, особливо у літній період, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує постійно дотримуватися п’яти принципів харчової безпеки. Перший принцип: дотримуйтеся чистоти: мийте руки перед приготуванням їжі; мийте руки після відвідування вбиральні; мийте й дезінфікуйте всі поверхні та кухонне начиння, яке використовуєте для приготування їжі; убезпечте кухню й харчові продукти від комах, гризунів тощо. Другий принцип: відокремлюйте сире від готового: відокремлюйте сире м’ясо, птицю й морепродукти від готової їжі; для обробки сирих продуктів використовуйте окреме кухонне начиння, зокрема ножі й дошки; зберігайте продукти в закритому посуді; не розміщуйте в холодильнику сирі продукти над полицями з готовими стравами. Третій принцип: ретельно просмажуйте або відварюйте харчові продукти: ретельно просмажуйте або відварюйте продукти, передусім м’ясо, птицю, яйця й морепродукти; обов’язково доводьте страви, зокрема супи та печеню, до кипіння; у приготованому м’ясі його сік має бути прозорим, а не рожевим; використовуйте термометр під час приготування їжі; ретельно підігрівайте готові страви. Четвертий принцип: зберігайте харчові продукти за безпечної температури: не залишайте готову їжу за кімнатної температури понад дві години; охолоджуйте без затримки всі готові страви й продукти, які швидко псуються (бажано до 5 °C або нижче); тримайте готові страви гарячими (понад 60 °C) аж до подавання на стіл; не зберігайте готові страви довго навіть у холодильнику; не розморожуйте продукти за кімнатної температури. П’ятий принцип: обирайте свіжі й незіпсовані харчові продукти: використовуйте чисту воду або очищену; обирайте свіжі й незіпсовані продукти; обирайте продукти, оброблені задля підвищення безпечності, наприклад, пастеризоване молоко; ретельно мийте фрукти й овочі, а надто коли їх подають сирими;  не вживайте продукти після закінчення їхнього строку придатності.

               Будьте відповідальними за власне здоров’я.