На виконання протокольного рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, листа Міністерства охорони здоровя в Україні у 2023 році розпочинається «наздоганяюча» кампанія з вакцинації проти кору.

За прогнозами фахівців нова хвиля цієї інфекції може виникнути у 2023 році, бо спалахи кору мають циклічний характер і повторюються кожні 4-5 років.

У нас ця кампанія почнеться вже незабаром.

Вакцинація буде проводитись вакциною КПК саме тих дітей, які не були щеплені за національним календарем з тих чи інших причин, тобто у 1 рік від народження і в 6 років.

Вакцина комплексна (кір-паротит-краснуха) створена на основі ослаблених вірусів, які не викликаючи захворювання, здатні створити в людському організмі стійкий імунітет проти цих інфекцій.

Якщо дитина перехворіла на одне з вище перелічених захворювань, це не може розглядатися як протипоказ до комбінованої вакцини (кір, паротит, краснуха).

Всі три інфекції викликаються вірусами і не мають специфічної противірусної терапії.

Тому основним засобом попередження цих інфекцій є імунізація.                 Особливо слід нагадати про кір, бо його спалахи повторюються часто.

Вірус кору розмножується у нервовій тканині. Він небезпечний своїми ускладненнями (запалення мозку і мозкової оболонки).

Краснуха небезпечна для вагітних. Цей вірус здатний уражати всі тканини плоду. При підозрі на інфікування вірусом краснухи вагітній жінці необхідно провести спеціальне обстеження.

Епідемічний паротит теж небезпечний ускладненнями. У 20-30% хворих хлопчиків і чоловіків запалюються яєчка (орхіт), у дівчат і жінок вірус епідемічного паротиту може вражати яєчники. Обидва ці процеси можуть послужити причиною безпліддя.

Ось чому так важливо зробити щеплення дітям вчасно.

 

Шановні батьки, якщо ваша дитина пропустила якесь із щеплень за календарем – якнайшвидше зверніться до вашого сімейного лікаря, педіатра, щоб це надолужити.

Лише дві дози вакцини забезпечують захист проти кору-краснухи-паротиту.

Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, або не маєте документальних підтверджень, дитину потрібно вакцинувати. Додаткова вакцинація проти названих інфекцій не шкодить здоровю дитини, а навпаки – посилює захист.

Тому, шановні батьки, приймайте правильні рішення у користь вашій дитині, особливо, коли вона готується до школи. 

 

Лікар епідеміолог                                                               Зінаїда КОВБАСНЮК