Безпечний відпочинок на водних об’єктах Прикарпаття

Фото без опису

Спеціалісти Держпродспоживслужби Івано-Франківщини рекомендують громадянам дотримуватись основних вимог у місцях масового відпочинку на водних об’єктах області.

Станом на 20 травня 2024 року на території Івано-Франківської області до початку літнього періоду планують функціонувати місця масового відпочинку населення:

- місто Івано-Франківськміське  озеро по вул. Гетьмана Мазепи,

- село Поляниця ТК  «Буковель»,

- місто Галич Галицький  міський пляж на лівому березі річки Дністер,

- місто Калуш озеро в міському парку культури і відпочинку ім.І.Франка.

На вказаних місцях масового відпочинку купання не здійснюватиметься, на водних об’єктах проводитиметься виключно прокат човнів, катамаранів та інше за винятком озера в туристичному комплексі «Буковель», де планується купальний сезон.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби спільно з представниками територіальних громад проводять комісійні обстеження визначених місць масового відпочинку на водних об’єктах до початку оздоровчого періоду.

Громадянам варто пам’ятати: через забруднену воду можуть передаватися різні інфекційні хвороби, такі як вірусний гепатит А, холера, шигельоз, ротавірусна та ентеровірусна інфекції, гельмінтози  і таке небезпечне захворювання як лептоспіроз. Тому, важливо обирати безпечні місця для масового відпочинку на водних об’єктах.

При виборі місця масового відпочинку слід дотримуватись певних правил, тож обирайте місця масового відпочинку, які облаштовані згідно наступних вимог.

1. Територія пляжу повинна бути очищеною від сміття та каміння, мати добре фільтруючий грунт.

2. Глибина водоймища у місцях купання повинна становити 0,7 - 1,3 м; дно водоймища повинно бути піщаним, вільним від мулу, водоростей, гострих каменів.

3. Пляж і берег у місці купання повинні бути відлогими і мати рівний рельєф, добре інсольовані і мати захищені від вітру майданчики, обладнані навісами від сонця і пофарбованими тапчанами та лавами.

4. Якість питної води повинна відповідати вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

5. Власники   чи  балансоутримувачі  пляжів  у  процесі  їх експлуатації повинні забезпечити прибирання  берега,  роздягалень, зеленої   зони,  миття  тари  і  дезінфекцію  вбиралень,  а  також перевезення зібраних відходів щоденно до 8 години ранку.

6. Контейнери для зберігання побутових відходів слід встановлювати поза межами прибережної захисної смуги річок і водойм та пляжної  зони.

7. На територіях пляжів необхідно влаштовувати громадські вбиральні. Відстань від громадських вбиралень до місця  купання  має  бути  не менше ніж 50 м і не більше ніж 200 м.

8. На території пляжу необхідно встановлювати фонтанчики з підведенням   питної води, призначеної для споживання людиною відповідно до вимог санітарного  законодавства. 

9. Щорічно на пляж необхідно підсипати чистий пісок або гальку.

10. У місцях, призначених для купання, категорично забороняється прати білизну і купати тварин.

11. На пляжах повинні бути організовані медичні пункти та рятувальні станції.

 

Також не забувайте про дотримання правил особистої гігієни:

- Обов’язково мийте руки з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету.

- Заходьте у воду і виходьте з води краще завжди у пляжному взутті.

- Після відвідування пляжу обов’язково мийте ноги.

- Не варто купатися у водоймах, біля яких стоїть табличка «Купання заборонено». Це свідчить про те, що вода з водойми не відповідає вимогам і може бути небезпечною в епідемічному відношенні.

Безпечний відпочинок – запорука вашого здоров’я!