Боротьба за пацієнта: жителям Берлог пропонують підписати декларації з сімейними лікарями Новицької сільської ради ОТГ

  • 3676

Місцеве самоврядування

Боротьба за пацієнта:

жителям Берлог пропонують підписати декларації з сімейними лікарями Новицької сільської ради ОТГ

   27 січня відбулося позачергове засідання третьої сесії Новицької сільської ради. На порядок денний виносилося 4 питання, друге з яких стосувалися села Берлоги, яке ще до минулих виборів належало до Рожнятівського району. Зокрема, йшлося про медицину - прийняття права засновника майнового комплексу КНП «Калуський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської райради», його перейменування та затвердження статуту у новій редакції. А також депутати підтримали рішення передати в оперативне управління на перше півріччя ц. р. приміщення Берлогівського ФАПу. Тож на чому було зроблено акцент?

   Як поінформував сільський голова Богдан Дадяк, працюючи в умовах децентралізації та в рамках медреформи, коли, як відомо, «гроші йдуть за пацієнтом», на часі стало актуальним питання наповнюваності місцевого бюджету, що у кінцевому в певній мірі формує розвиток територіальної громади. Зрозуміло, що Новицька громада у сфері охорони здоров’я матиме свою так звану первинку, тому вона зацікавлена, щоб жителі громади з її різних населених пунктів, в т. ч. і Берлог, де нині проживає 1090 осіб, обслуговувалися не у лікарів сімейної медицини, скажімо, Рожнятова й Калуша, а підписували декларації з фаховими спеціалістами Новицького комунального некомерційного підприємства.

   Депутати обговорили питання, яким чином можна зацікавити берлогівців у виборі іншого сімейного лікаря? Було запропоновано, щоб лікар Новицької первинки мав виїзні прийоми у Берлогівському ФАПі у визначені дні, і люди отримали зручності у медобслуговуванні. Велику відповідальність покладено на старост та депутатів, які повинні бути генераторами позитивних ідей та думок, а це передусім їх роз’яснювальна робота з населенням щодо укладення декларацій на медичні послуги.

  Щодо приміщення самого ФАПу, то наразі будівля перебуватиме в оперативному управлінні Рожнятівського КНП «ЦПМСД», щоб забезпечувати надання медпослуг населенню. Сільському голові Б. Дадяку доручено укласти договір і забезпечити підписання відповідних актів приймання-передачі.

   До речі, про гостроту питання боротьби за пацієнта. Як приклад для порівняння, сільський голова розповів про державне фінансування освіти у вигляді субвенції. Отож, у середньому на один рік на одного учня держава передбачає приблизно 31 тисячу гривень. Відповідно громади мають бути зацікавлені, щоб у їхніх закладах освіти навчалося більше дітей. Бо ці гроші – це утримання шкіл, це ті ж податки з доходів фізичних осіб у місцевий бюджет. Подібне стосується й медицини, адже, знаємо, що державна казна також передбачає відповідні кошти на охорону здоров»я людини. У підсумку все це впливає на наповнення бюджетного кошика територіальної громади.                        

      Добудова школи – Новицький мега-проект

   Досить цікавим було питання, яке стосується добудови Новицької школи, а тепер це вже ліцею, адже фінансові затрати, як розуміємо, є дуже значні.

Як поінформував Б. Дадяк, добудова освітянського закладу – це питання, яке не виникнуло спонтанно і саме тепер. Адже документацію зроблено давно, і, як це буває у більшості випадків, проблема впиралася у кошти. Але Богдан Іванович вважає, що якщо орган місцевого самоврядування має велике бажання і чіткий намір довести потрібну справу до логічного завершення, то він неодмінно повинен знайти порозуміння і співпрацювати у цьому напрямку як з головою облдержадміністрації, так і з народним депутатом свого виборчого округу. І Новицька ОТГ цього добивається. «Загальна вартість робіт становить 35 мільйонів 836 тисяч гривень. Державні кошти з державного фонду регіонального розвитку складають 24 мільйони 500 тис. грн. А за сільською радою – дольова участь, яка, враховуючи обов’язкову 10-відсоткову потребу у співфінансуванні проекту, дорівнюватиме приблизно 3 мільйони гривень», - зауважив сільський голова. Але, що не кажіть, мега-проект вартує того, щоб за нього боротися. Не виключено, що громаді доведеться економити на витратах, але орган самоврядування дуже прагне втілити у реальність свій амбітний план вже до кінця нинішнього року. Тобто, школу добудувати. Таким чином, сесія внесла зміни у місцевий бюджет-2021.

  А тепер, шановний читачу, зверну увагу на атмосферу сесійної зали. Депутати працювали злагоджено і аж ніяк не були інертними: виникали запитання, а керівники та працівники апарату ТГ одразу ж давали необхідні роз’яснення по суті. В багатьох моментах вбачалася компетентність Наталії Василівни Мельник, жительки с. Берлоги, яка ще до недавнього часу працювала у Рожнятівській районній раді, і, між іншим, готувала дуже багато грантових проектів, залучаючи мільйони у розвиток інфраструктури району. А тепер вона у Новицькій сільській раді працює секретарем, куруючи діяльність всіх профільних комісій.

  Як і належить, у сесійній залі виконувався Державний Гімн України та молитва, а сільський голова Б. І. Дадяк, відкривши засідання, запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам’ять жертв Голокосту, день якого припав саме на 27 січня.

                                                           Зеновія ГОДОВАНЕЦЬ, заступник редактора                          

                                                            Рожнятівського часопису «Новини Підгіря»

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар